Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування автомобілів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря-електрика з ремонту електроустаткування автомобілів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і призначення універсальних і спеціальних пристосувань, контрольно-вимірювальних інструментів та приладів; будову і принципи роботи приладів (агрегатів) електроустаткування автомобілів; технічні умови на випробування приладів (агрегатів) на контрольних приладах і стендах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Діагностує та ремонтує схеми зовнішнього та внутрішнього освітлення автомобілів, систем опалення і звукової сигналізації. Замінює дрібні зіпсовані деталі (втулки, підшипники), зачищає та проточує колектори (кілець) та фрезерує ізоляцію між пластинами, відновлює пошкоджені дроти котушок, паяє наконечники; збирає прилади (агрегати). Регулює та випробує їх на контрольних приладах та стендах; виконує свердління та розгортку отворів.

Приклади робіт
Освітлення зовнішнє - регулювання. Система опалення - перевірка роботи. Стартер - перевірка роботи на стенді.