Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту автомобілів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту автомобілів 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості автомобілів різних марок; технічні умови на ремонт, випробування особливо складних та відповідальних агрегатів і складових одиниць; способи повного відновлення і зміцнення зношених деталей; правила ремонту і способи регулювання і тарування діагностичного обладнання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ремонт, складання, регулювання, випробування на стендах і шасі відповідно до технологічних умов особливо складних та відповідальних агрегатів і складових одиниць автомобілів різних марок. Перевіряє правильність складання із зніманням експлуатаційних характеристик. Здійснює діагностування і регулювання всіх систем і агрегатів, автомобілів легкових та вантажних, автобусів різних марок.

Приклади робіт
Коробки передач автоматичні - складання, регулювання, випробування. Прилади для перевірки систем електроустаткування, запалювання, пневматичних гальмових систем, гідропідсилювачів рульового керування - обслуговування, ремонт, випробування, тарування і регулювання. Стенди для перевірки тягово-економічних і гальмових властивостей автомобілів - обслуговування, ремонт, налагодження.