Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту автомобілів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту автомобілів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і призначення автомобілів, що обслуговуються; технічні умови на ремонт, складання, випробування і регулювання особливо складних та відповідальних агрегатів і електроустаткування; електричні монтажні схеми будь-якої складності і взаємодію приладів і агрегатів в них; причини зносу сполучених деталей і способи їхнього виявлення і усунення; будову і принципи роботи випробувальних стендів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Діагностує, виконує регулювання й випробування на стендах і шасі складних агрегатів, складових одиниць і приладів автомобілів і заміну їх при технічному обслуговуванні. Діагностує і регулює системи та агрегати автомобілів вантажних та легкових і автобусів, які забезпечують безпеку руху. Перевіряє деталі і складові одиниці електроустаткування на випробувальних пристосуваннях. Встановлює прилади і агрегати електроустаткування за схемою, підключає їх до мережі. Виявляє і усуває найбільш складні дефекти і несправності у процесі ремонту, складання й випробування агрегатів, складових одиниць автомобілів та приладів. Виконує складну і відповідальну слюсарну обробку із застосуванням спеціального обладнання, доведення деталей по 6-7 квалитетах. Виконує статичне і динамічне балансування деталей і складових одиниць складної конфігурації.

Приклади робіт
Агрегати і прилади електроустаткування - установка та регулювання за повною схемою. Вали колінчасті з маховиками та зчепленнями - балансування. Гальма гідравлічні і пневматичні - ремонт, складання, установка і регулювання. Генератори, стартери, спідометри, тахометри та одометри - ремонт, складання й випробування. Гідропідйомники самоскидного механізму - складання та випробування. Двигуни всіх типів - діагностування, регулювання і випробування на стенді. Мости передні і задні - заміна і регулювання підшипників. Прилади для перевірки трансмісії, рульового керування, витратоміри і газоаналізатори - обслуговування, тарування, ремонт. Розподільники, реле-регулятори - перевірка на стенді, усунення дефектів. Рульове керування, системи внутрішнього і зовнішнього освітлення, сигнальні прилади - діагностування, регулювання. Циліндри, корінні і шатунні підшипники - перевірка після випробування на стенді, остаточне кріплення всіх з'єднань.