Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту автомобілів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту автомобілів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і призначення автомобілів, що обслуговуються; схеми складання автомобілів; електричні і монтажні схеми автомобілів; технічні умови на складання, ремонт і регулювання агрегатів, складових одиниць і приладів; методи виявлення і способи усунення складних дефектів, виявлених у процесі ремонту, складання і випробування агрегатів, складових одиниць і приладів; правила і режими випробування, нормативно-технічну документацію на випробування агрегатів і складових одиниць; призначення і правила застосування складних випробувальних установок; будову, призначення і правила застосування складних контрольно-вимірювальних інструментів; конструкцію універсальних і спеціальних пристосувань; періодичність і обсяги технічного обслуговування електроустаткування та основних складових одиниць і агрегатів автомобілів; систему допусків і посадок, квалитетів і параметрів шорсткості.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ремонт і складання автомобілів, у тому числі дизельних, газобалонних, спеціальних вантажних, автобусів, імпортних легкових автомобілів, вантажних пікапів і мікроавтобусів. Розбирає, дефектує деталі, ремонтує, складає складні агрегати, складові одиниці і прилади, замінює їх при технічному обслуговуванні та ремонті. Перевіряє гальмові та ходові властивості автомобілів. Виконує на стендах випробування складових одиниць та агрегатів. Виявляє і усуває дефекти, несправності у процесі регулювання і випробування агрегатів, складових одиниць і приладів. Розбраковує деталі після розбирання та миття. Виконує слюсарну обробку деталей по 7 - 10 квалитетах із застосуванням складного універсального обладнання. Виконує статичне і динамічне балансування деталей і складових одиниць складної конфігурації, складає дефектні відомості.

Приклади робіт
Автомобілі дизельні, газобалонні, спеціальні вантажні, автобуси, імпортні легкові автомобілі, вантажні пікапи і мікроавтобуси - ремонт і складання. Балки передніх мостів - перевірка і виправлення під пресом у холодному стані (рихтування). Блоки циліндрів двигунів - ремонт і укладання колінчастого вала разом з маховиком та зчепленням. Вали розподільні - установка в блок. Гальма гідравлічні і пневматичні - ремонт, складання, випробування, установка. Генератори, статори, спідометри - розбирання. Гідропідйомники самохідного механізму - випробування. Гідротрансформатори - огляд та розбирання. Головки блоку циліндрів дизельного двигуна - ремонт, складання, випробування на герметичність, установлення та кріплення. Двигуни всіх типів - ремонт, складання, регулювання складових одиниць і механізмів, усунення дефектів газорозподілення, шатунно-поршневої групи та інших складових одиниць двигуна. Електроприводи автомобілів - установка за схемою. Колеса передні - регулювання кута збіжності та розвалу. Колодки гальмові барабанів, амортизатори, диференціали - ремонт і складання, випробування. Компресори, циліндри гальмові - розбирання, ремонт, складання, випробування. Коробки передач автоматичні - розбирання. Коробки передач механічні - складання, випробування на стенді. Кузова автомобілів-самоскидів, перекидні механізми - установка, регулювання підйому й опускання. Мости передні і задні, зчеплення, - ремонт, складання і регулювання, випробування. Підшипники корінні та шатунні - заміна вкладишів, шабрування, регулювання. Прилади й агрегати електроустаткування складні - перевірка і регулювання при технічному обслуговуванні та ремонті. Редуктори, диференціали - ремонт, складання, випробування, регулювання і установка. Рульові механізми - ремонт, складання, регулювання, випробування. Шатуни в зборі з поршнями - перевірка на приладі, установлення у двигун.