Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту автомобілів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту автомобілів 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні відомості про будову автомобілів; порядок складання простих складових одиниць; прийоми ізолювання та паяння проводів; способи виконання кріпильних робіт та обсяги першого технічного обслуговування; призначення і правила застосування найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристосувань і контрольно-вимірювальних приладів; основні механічні властивості оброблюваних матеріалів; призначення і застосування охолоджуючих і гальмівних рідин, мастил і палив; правила застосування і користування пневмо- і електроінструментом; основні відомості про систему допусків і посадок, квалитети і параметри шорсткості; основи електротехніки і технології металів в обсязі виконуваної роботи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи з розбирання вантажних та легкових автомобілів (крім спеціальних і дизельних), автобусів з кількістю посадочних місць до 22 пасажирів, причепів, напівпричепів і мотоциклів. Здійснює ремонт, складання простих з'єднань і складових одиниць автомобілів із заміною окремих частин і деталей. Знімає та встановлює нескладну освітлювальну арматуру, ізолює та паяє проводи. Виконує кріпильні роботи за регламентом робіт першого технічного обслуговування, усуває виявлені дрібні несправності. Виконує слюсарну обробку деталей по 12-14 квалитетах із застосуванням слюсарного інструменту і контрольно-вимірювальних приладів. Виконує роботи середньої складності з ремонту і збирання автомобілів під керівництвом слюсаря більш високої кваліфікації.

Приклади робіт
Автомобілі - знімання й установка дверей, бризковиків, підніжок, буферів, хомутів, кронштейнів бортів, крил вантажних автомобілів, тягово-зчіпних пристроїв, номерних знаків. Картери, кронштейни, хомути - перевірка кріплення, підтяжка. Колеса - знімання та установка. Механізми підйому кузовів самоскидів - знімання, установка. Насоси водяні, вентилятори, компресори - знімання, установка. Переривачі-розподільники - зачищення контактів. Плафони, ліхтарі задні, свічки, сигнали звукові - знімання, установка. Прилади й агрегати електроустаткування - перевірка кріплення при технічному обслуговуванні. Проводи - заміна, паяння, ізоляція. Прокладки - виготовлення. Ресори - змащення листів ресор. Фільтри повітряні, масляні тонкого та грубого очищення - заміна.