Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Рихтувальник кузовів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією рихтувальника кузовів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію і методи рихтування деталей облицювання і складових одиниць легкових автомобілів і автобусів вищого класу; способи шліфування поверхонь; правила налагодження інструменту для рихтування; розмітку і виготовлення шаблонів для рихтування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Рихтує для подальшого фарбування деталі облицювання і складові одиниці кузовів легкових автомобілів і автобусів вищого класу за допомогою інструменту для рихтування із застосуванням олов'яно-свинцевих припоїв і паст. Виконує шліфування поверхонь до дзеркальної чистоти з перевіркою за шаблоном. Підбирає технологічні прийоми і їхню послідовність при рихтуванні деталей і складових одиниць автомобілів.