Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Рихтувальник кузовів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією рихтувальника кузовів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію і методи рихтування деталей облицювання і складових одиниць кузовів вантажних автомобілів і автобусів; способи виявлення і виправлення дефектів; конструкцію інструменту для рихтування; принципи роботи нагрівальних приладів, газових паяльників і правила їхнього регулювання в процесі роботи; способи лудіння деталей і складових одиниць кузовів; марки, властивості рихтувальних паст, припоїв, пластмас; способи відновлювального ремонту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Рихтує для подальшого фарбування деталі облицювання і складові одиниці кузовів вантажних автомобілів і автобусів, крім легкових автомобілів і автобусів вищого класу, за допомогою інструменту для виправлення із застосуванням олов'яно-свинцевих припоїв, мастик, паст, поліефірних і епоксидних шпаклівок. Здійснює підготовку поверхонь зварних місць кузова для лудіння. Виконує лудіння й оплавлення деталей і складових одиниць кузовів. Обробляє прорізи дверей, навішує і припасовує двері за прорізами автомобілів. Вирівнює поясну лінію кузовів автомобілів. Виявляє дефекти на поверхнях деталей і складових одиниць кузовів. Виконує відновлювальний ремонт деталей і складових одиниць кузовів автомобілів з їхнім рихтуванням.