Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Рихтувальник кузовів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією рихтувальника кузовів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію і методи випрямлення під фарбування деталей облицювання і складових одиниць кузовів вантажних і легкових автомобілів; правила підготовки деталей і складових одиниць кузовів легкових автомобілів під лудіння; способи виправлення дефектів; принцип роботи інструменту для рихтування; причини виникнення внутрішніх напруг і деформацій в зварних деталях, заходи щодо їхнього запобігання та способи усунення; властивості металів, що проявляються при випрямленні.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Рихтує для подальшого фарбування деталі облицювання і складові одиниці кузовів вантажних автомобілів за допомогою інструменту. Припасовує складові одиниці, двері вантажних автомобілів з доведенням зазорів та місць сполучення. Здійснює підготовку деталей і складових одиниць кузовів легкових автомобілів під лудіння. Зачищає внутрішні і облужені припоєм місця кузова. Усуває перекоси прорізів і кузова в цілому при відновленні його геометричних форм і параметрів. Ремонтує ушкоджені деталі кузова з заміною чи шляхом застосування ремонтних вставок з підготовлених деталей кузова чи листового металу з наданням йому форми відновлюваної деталі.