Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Оббивальник автотранспортних засобів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оббивальника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову простих твердих та напівм'яких сидінь і спинок крісел автомобілів, які підлягають оббиванню; прийоми та способи демонтажу та монтажу оббивки кабін, дверей та салонів автомобілів; правила розкрою оббивних матеріалів; сорти та призначення оббивальних матеріалів; призначення та умови застосування універсальних та спеціальних пристроїв; принцип роботи швейних машин; прості види швів, строчок, окантовок; способи усунення дефектів оббивних матеріалів, накладання непомітних латок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості та середньої складності роботи з оббивання твердих та напівм'яких сидінь, спинок крісел, дверей та стелі автомобілів. Ремонтує випадкові пошкодження (розриви, розрізи і т.ін.). Розкроює оббивні матеріали за викрійками і шаблонами та зшиває їх на швейних машинах. Натягує дротяну сітку під пружинну основу з одночасним переплетінням її. Настеляє вату, ватин, поролон на пружинну основу; викреслює та виготовляє прості викрійки та шаблони. Усуває дефекти та фарбує оббивні матеріали.

Приклади робіт
Кожухи зимові на радіатор - виготовлення. Оббивка - ремонт розривів.