Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Монтувальник шин 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: прийоми монтажу шин, а також монтажу та демонтажу коліс автомобілів різних марок; конструкцію, розміри та призначення шин і камер; норми тиску повітря в шинах різних розмірів і типів; правила їхньої експлуатації і зберігання; правила користування вимірювальними приладами, робочими інструментами і пристосуваннями.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює монтаж та демонтаж шин автомобілів за допомогою спеціальних пристосувань. Виконує миття, очищення внутрішніх поверхонь, сушку шин. Накачує і підкачує шини повітрям на автомобілях, перевіряє тиск повітря в шинах за допомогою манометра.

Приклади робіт
Камери - виявлення пошкоджень та накладання латок з сирої резини і їх вулканізація. Шини - монтаж і демонтаж, накачування повітрям, перевірка тиску.