Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Мастильник автотранспортних засобів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією мастильника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: розташування устаткування і обладнання на дільниці та місця змащування автотранспортних засобів; періодичність змащування автотранспортних засобів та точки змащення; склад і властивості мастильних матеріалів; види змащування (кільцеве, набивне та під тиском); конструкцію масляних насосів, фільтрів та правила їхнього регулювання; правила зберігання та обліку мастильних матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Змащує тертьові частини механізмів устаткування, апаратів і приладів, прочищає і промиває їх. Наглядає на дільниці за технічно справним станом маслороздавачів. Замінює несправні маслянки та усуває дефекти у маслопроводах. Отримує, зберігає та веде облік мастильних та обтиральних матеріалів.