Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Контролер технічного стану автомототранспортних засобів", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст) або повна загальна освіта та професійно-технічна освіта. Стаж роботи за фахом - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, конструктивні особливості та вимоги до технічно справних автотранспортних засобів; методи та засоби контролю технічного стану автотранспортних засобів; типи несправностей, які підлягають виявленню; принципи роботи засобів комп'ютерного діагностування стану автотранспортних засобів і правила поводження з ними; порядок оформлення рекламаційних документів на якість технічного обслуговування автотранспортних засобів, ремонту їх складових одиниць і агрегатів; правила охорони праці.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює технічний стан автотранспортних засобів. Здійснює контроль і перевіряє технічний стан автотранспортних засобів перед виїздом на лінію та після повернення їх на місце стоянки. Використовує (за наявності) засоби комп'ютерного діагностування. Забезпечує недопущення виїзду на лінію автотранспортних засобів з технічними несправностями. Здійснює контроль якості робіт після виконання технічного обслуговування автотранспортних засобів. Здійснює контроль якості робіт, передбачених технічними вимогами, під час приймання складових одиниць і агрегатів автотранспортних засобів після ремонту й остаточного складання. Забезпечує оформлення встановленої документації на пошкодження і заявок на ремонт чи усунення несправностей з їх відповідною реєстрацією.