Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Контролер-касир автотранспортний", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: нормативно-правові акти, положення, інструкції, інші керівні матеріали і документи, що стосуються питань роботи пасажирського транспорту; правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту; порядок і умови організації перевезень пасажирів і багажу автомобільним транспортом; правила дорожнього руху в частині, що стосується порядку зупинки автобусів, маршрутних таксомоторів; правила користування автобусами, маршрутними таксомоторами; правила посадки і висаджування пасажирів; види проїзних документів; перелік категорій пасажирів, що мають право на безоплатний проїзд чи пільги по оплаті проїзду; порядок заповнення документів з обліку пасажирів, що ввійшли і вийшли на зупинках, при вивченні пасажиропотоків; порядок ведення квитково-облікової документації, у тому числі з поточного обліку витрат квитків на проїзд і провезення багажу, здачі виторгу; тарифну плату за проїзд пасажирів і провезення багажу на внутрішніх лініях відповідного міста (селища) і на приміських маршрутах; розміри штрафів за безквитковий проїзд і неоплачене провезення багажу; схему маршрутів руху автобусів, маршрутних таксомоторів, що обслуговуються транспортним підприємством; назви зупинок на маршрутах, що обслуговуються транспортним підприємством, у тому числі пунктів, де є можливості для пересадки; положення про матеріальну відповідальність робітників та службовців; основи законодавства про працю.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює наявність у пасажирів квитків на проїзд чи документів, якими надано право на пільговий проїзд; збирає оплату за проїзд і провезення багажу. Видає квитки затверджених зразків на проїзд і провезення багажу. Контролює дотримання пасажирами правил користування автобусами, маршрутними таксомоторами. Підтримує в належному санітарному стані салон автотранспортних засобів. Здійснює поточний облік реалізації квитків на проїзд і провезення багажу, у тому числі довгострокового користування. Здійснює періодичний (у дні вивчення пасажиропотоків) у встановленому порядку облік пасажирів, що ввійшли і вийшли на зупинках. Надає в необхідних випадках допомогу пасажирам при виході із салону автобуса, маршрутного таксомотора, у тому числі через запасні виходи. Здійснює щозмінний облік проданих квитків, у тому числі проїзних квитків довгострокового користування, бланків суворої звітності. Здійснює підрахунок коштів за продані квитки і здає їх у встановленому порядку.