Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Касир квитковий автотранспортний", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Старший касир квитковий: повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Стаж роботи за професією касира - не менше 1 року. Касир квитковий: повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила виконання касових і банківських операцій у межах ведення обліку і звітності; правила перевезень пасажирів і багажу автомобільним транспортом; форми проїзних документів; тарифи на перевезення пасажирів і пільги, що надаються окремим категоріям громадян; основні маршрути руху автобусів; правила збереження бланків суворої звітності і порядок їхнього обліку; правила ведення касової книги і складання касової звітності; положення про матеріальну відповідальність робітників та службовців; правила експлуатації обчислювальної техніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює касові операції щодо продажу проїзних документів та приймання невикористаних. Оформлює документацію щодо квитків, які були повернуті в касу. Інформує пасажирів про наявність вільних місць в автобусах (маршрутних таксомоторах), що відходять від автостанції. Забезпечує наявність пломб на касових апаратах. Своєчасно здає виручку, стежить за наявністю запасів бланків проїзних документів. Складає відповідно до встановленої періодичності касову звітність. Складає описи старих купюр та відповідні документи для їх передачі в установи банку з метою заміни на нові.