Категорія - Фахівці |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Ревізор автомобільного транспорту", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) і стаж роботи за професійним спрямуванням - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, методичні і нормативні матеріали, що стосуються діяльності контрольно-ревізійної служби; правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту; правила перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; тарифи на перевезення пасажирів і пільги, що надаються окремим категоріям громадян; форми і порядок оформлення первинних документів з обліку роботи автотранспортних засобів; організацію квиткового господарства на підприємствах, що надають послуги з перевезень пасажирів; порядок обліку і зберігання коштів від продажу квитків; правила і схеми пломбування спідометрів автотранспортних засобів; основи економіки, організації праці; основи законодавства про працю.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює контроль організації і виконання перевізного процесу. Перевіряє на підприємствах і на лінії стан і правильність пломбування спідометрового обладнання автотранспортних засобів, а також відповідність показань цих приладів обліковим даним. Виконує перевірку автотранспортних засобів на лінії і у разі виявлення порушень складає акти (рапорти) і робить відмітки в дорожніх листах, а у виняткових випадках забороняє експлуатацію автотранспортних засобів на лінії. Контролює дотримання правил перевезень пасажирів та тарифної політики на пасажирському транспорті. Контролює порядок приймання та зберігання на підприємстві коштів за продані квитки, а також правильність оформлення дорожніх, товарно-транспортних та інших первинних документів з обліку роботи автомобільного транспорту. Перевіряє дотримання порядку отримання, зберігання, видачі і обліку всіх видів квитків на проїзд в автобусах і маршрутних таксомоторах. Перевіряє облік і звітність щодо показників експлуатації автомобілів.