Категорія - Робітники |  Галузь - (Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності)
Інструкція для посади "Маляр 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1. Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності", що затверджен наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 р. N 336.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією маляра 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії і способи підналагодження механізмів та пристроїв, які застосовуються під час малярних робіт; будову електростатичних установок поля та електростатичних фарборозпилювачів, правила їх регулювання за показаннями контрольно-вимірювальних приладів; правила захисту листового матеріалу та профільного прокату для судових конструкцій; способи фарбування та лакування виробів із різних матеріалів і процес готування виробів для оброблення; процес пофарбування поверхонь під простий рисунок різних порід дерева, мармуру та каменю; властивості декоративних та ізоляційних лаків і емалей, рецепти їх виготовлення; способи готування фарб різних кольорів; хімічний склад фарб і правила підбирання кольорів; технічні умови на оброблення і сушіння виробів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Фарбує поверхні, які потребують високоякісного оброблення, після нанесення шпаклівок і ґрунтувальних шарів фарбами і лаками в декілька тонів, здійснює шліфування, ґрунтування, прооліфлення та полірування їх різними інструментами. Виконує пофарбування поверхонь під простий рисунок різних порід дерева, мармуру та каменю. Наносить малюнки і написи за трафаретами у два - три тони; цифри та літери без трафаретів. Фарбує деталі та поверхні на електростатичних установках і електростатичними фарборозпилювачами. Обробляє поверхні набризкуванням. Обробляє поверхні сповільнювачами корозії. Регулює подавання повітря і фарби у розпилювачі. Покриває вироби лаками на основі бітуму та нітролаками. Очищає замкнені об'єми (циліндри, відсіки). Фарбує та очищає (обшкрябує) судна в доках. Виконує міжопераційний захист фосфатованими ґрунтовками листового матеріалу та профільного прокату для суднових конструкцій, крім цистерн питної, дистильованої і технічної води, медичного і технічного жиру. Наносить лакофарбові покриття у місця розташування змінної ватерлінії суден, до оброблення яких не висуваються високі вимоги. Виготовляє нескладні трафарети. Готує суміші з масляних фарб і лаків, нітрофарб, нітролаків та синтетичних емалей. Підбирає колір за заданими зразками. Підналагоджує механізми і пристрої, які застосовуються під час виконання малярних робіт.

Приклади робіт
Автомобілі вантажні - остаточне фарбування. Автомобілі легкові та автобуси - нанесення грунтового шару, шпаклювання, шліфування, первинне і вторинне фарбування кузова. Баржі - фарбування. Деталі відлиті і зварні для електромашин і апаратів - шліфування після шпаклювання та фарбування. Електродвигуни, електромашини, турбогенератори - остаточне фарбування. Ємності - покривання лаком внутрішньої поверхні. Касети зварні великоблокових станцій та щитів керування - фарбування. Касети кіно- і фотоапаратів - фарбування. Корпус судна всередині та зовні - фарбування. Корпуси, столи і диски регулювальних та випробувальних стендів - шліфування та фарбування емаллю. Крани, мости, опори ліній електропередач - фарбування. Кузови вантажних вагонів, котли цистерн і локомотивів універсальні контейнери - фарбування. Лічильні, швацькі та друкарські машини - фарбування і полірування. Ланцюги якірні - фарбування. Машини, верстати, апарати, прилади та інше устаткування - фарбування. Палуби - нанесення мастик. Панелі металеві та дерев'яні для радіоприладів - фарбування і оброблення. Рами, двері, фрамуги - фарбування і покриття лаками. Стелі - очищення, згладжування, протравлення. Стіни, підлоги та інші поверхні - просте фарбування. Стіни, полиці, меблі всередині та зовні, стелі і покрівлі локомотивів та суцільнометалевих вагонів, вагонів з машинним охолодженням та ізометричних вагонів з металевим кузовом - шліфування, нанесення виявного шару щіткою, розпилювачем або валиком. Стовпи, щитки - пофарбування під простий рисунок різних порід дерева. Судна залізобетонні - фарбування. Тролейбуси і вагони метро - шліфування по суцільній шпаклівці, нанесення другого і третього шарів емалі щіткою і фарборозпилювачем. Труби вентиляційні - фарбування. Труби і металева арматура локомотивів та вагонів - фарбування. Футляри електроапаратури - лакування і полірування.