Категорія - Робітники |  Галузь - (Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності)
Інструкція для посади "Маляр 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1. Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності", що затверджен наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 р. N 336.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією маляра 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову фарботерних машин; призначення та умови застосування механізмів, пристроїв і інструментів, які застосовуються під час малярних робіт; способи виконання лакофарбового покриття деталей та виробів із різних матеріалів; способи шліфування; шліфувальні матеріали, які застосовуються для різних видів лакофарбових матеріалів та їх фізичні властивості; рецепти готування фарб, лаків, мастик, шпаклівок та замазок; способи змішування фарб за заданою рецептурою для одержання необхідного кольору і визначення якості застосовуваних фарб і лаків; правила зберігання розчинників, фарб, лаків та емалей; режим сушіння лакофарбового покриття; особливості очищення поверхонь із залізобетону та склопластику; правила готування поверхонь для фарбування; вимоги до якості очищуваної поверхні.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Фарбує поверхні, які не потребують високоякісного оброблення, після нанесення шпаклівок та ґрунтувальних шарів. Готує вироби для лакування по лаковій шпаклівці і для пофарбування під рисунок різних порід дерева, каменю та мармуру. Вирівнює поверхні шпаклівкою із замазуванням дефектів. Наносить цифри, літери та малюнки за трафаретами в один тон. Фарбує деталі і вироби пульверизатором. Очищає, згладжує, підмазує, протравлює фарбовані поверхні від корозії, окалини, обростань, старого лакофарбового покриття, пилу та інших нальотів щітками, скребками, шпателями та іншими ручними інструментами, ганчіркою, пилососом, повітряним струменем від компресора. Змішує і розтирає на фарботерних машинах фарби, лаки, шпаклівки, ґрунтовки і замазки за заданою рецептурою.

Приклади робіт
Арматура і деталі електричні, армовані ізолятори, розрядники - ґрунтування та фарбування. Балони - фарбування. Втулки радіаторні та редукторні шестерні - покриття мастикою. Деталі середньої та складної конфігурації і вузли машин, суден та устаткування - фарбування. Електродвигуни, електромашини, турбогенератори - ґрунтування, шпаклювання і фарбування. Колони, ферми, підкранові балки, форми для залізобетонних виробів - фарбування. Конструкції сталеві - очищення від корозії. Корпус судна всередині та зовні - очищення поверхонь. Кришки, плати, пластини - фарбування пульверизатором. Кронштейни, сектори, корпуси рульових машинок, трансформатори - фарбування. Круги рятувальні - шпаклювання та фарбування. Ліжка металеві - фарбування. Люки, трюми, фундаменти - заливання цементним розчином. Машини гірничі, устаткування і верстати - фарбування після ремонту, нанесення написів за трафаретом. Панелі, футляри, кожухи - фарбування кілька разів пульверизатором. Покрівлі, рами, візки, деталі гальма, дошки підлоги, ящики акумуляторні та пожежні, дефлектори локомотивів і вагонів - фарбування. Скриньки поштові металеві - очищення, ґрунтування і фарбування. Стіни, підлоги та інші поверхні - очищення, згладжування, протравлення. Трактори, катки, асфальтозмішувачі - фарбування корпусів. Труби вентиляції - ізоляція мастиковими матеріалами. Труби різних діаметрів - фарбування. Хвилеводи і хвилеводні секції із латуні та міді - суцільне шпаклювання, шліфування, фарбування. Шафи, лімби - фарбування. Шпунти та гребені обшивок вантажних вагонів - ґрунтування. Ящики і корпуси приладів - нанесення трафарету.