Категорія - Робітники |  Галузь - (Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності)
Інструкція для посади "Маляр 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1. Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності", що затверджен наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 р. N 336.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: прийоми фарбування деталей у барабанах, автоматах і методом занурювання; загальні відомості про корозію, окалину, захист дерев'яних поверхонь від деревоточців і способи захисту від них; найменування та види фарб, лаків, емалей, ґрунтовок, шпаклівок; склад шпаклювальних матеріалів; правила обслуговування сушильних камер і шаф та режими сушіння виробів; способи перетирання фарб вручну; призначення та умови застосування малярного інструменту; склад і способи промивання та очищення застосовуваних інструментів, щіток різних типів, тари і фарборозпилювальних апаратів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Фарбує деталі в налагоджених барабанах, автоматах методом занурювання і щіткою без шпаклювання і ґрунтування. Промиває деталі лугом, водою та розчинниками. Знежирює поверхні. Покриває оліфою та ґрунтує. Перетирає лакофарбові матеріали на ручних фарботерках. Фільтрує лакофарбові матеріали. Сушить пофарбовані вироби. Промиває та очищає вживані інструменти, щітки, трафарети, тару, деталі фарборозпилювачів, апаратів безповітряного розпилювання, шлангів. Одержує і відносить на робоче місце лакофарбові матеріали. Навішує деталі, вироби на спеціальні пристрої і знімає їх після фарбування. Готує фарби, лаки, мастики, шпаклівки, ґрунтовки, замазки згідно із заданою рецептурою під керівництвом маляра вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Арматура, ізолятори - покриття асфальтовим лаком. Баки - фарбування. Вила - фарбування. Деталі машин простої конфігурації - фарбування. Кільця і лопаті роторів - фарбування. Ключі гайкові, торцеві і спеціальні, плоскогубці, гострозубці та інші інструменти - фарбування. Комінгси, кожухи, настили, набір деталей корпусу, стакани шахт, труби, фундаменти нескладні - знежирювання. Ланцюги якірні - фарбування кам'яновугільним лаком методом занурювання. Огорожі, грати, ворота, захисні засоби - фарбування. Палуби - протирання соляровим маслом. Пластини трансформаторні - фарбування лаком у барабані. Станини, щити підшипникові та запобіжні зварні конструкції, відливки чавунні і сталеві для електромашин - очищення та ґрунтування поверхонь. Тара різна - фарбування. Теплоізоляція стара в корабельних приміщеннях - знімання.