Категорія - Робітники |  Галузь - (Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності)
Інструкція для посади "Електромонтер диспетчерського устаткування та телеавтоматики 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1. Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності", що затверджен наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 р. N 336.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера диспетчерського устаткування та телеавтоматики 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила виконання нескладних робіт з ремонту і обслуговування лінійних та кабельних споруд, конструкції і типи обслуговуваних кабелів, ізоляційних матеріалів, обмотувальних та монтажних проводів; призначення та умови застосування найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювальних приладів середньої складності; прийоми обробки чорних і кольорових металів та ізоляційних матеріалів; властивості просочувальних і покривних лаків та ущільнювальних і мастильних матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює експлуатаційно-технічне обслуговування, розбирання, ремонт і складання диспетчерського устаткування та апаратури телеавтоматики. Встановлює на щитах прилади з вмиканням їх для перевірки під керівництвом електромонтера вищої кваліфікації. Здійснює лудіння та паяння твердим і м'яким припоями. Монтує всі типи запобіжників на панелях. Прокладає, обробляє і зрощує контрольні кабелі. Чистить контакти і контактні поверхні.

Приклади робіт
Апаратура і прилади - вирізання за розміром скла, встановлення, укріплення та промазування його. Деталі приладів - свердління, зенкування і розпилювання некруглих отворів. Кабелі - продзвонювання. Кабелі контрольні - прокладання по стіні у трубках по конструкціях і закріплення у кабельних шахтах або тунелях. Коробки затискні - складання із заміною затискачів. Панелі - закладання отворів, установлення ламп і рубильників. Поверхні металеві - зачищення і зашліфовування під паяння, полуду і оксидування. Шнури, штепселі, кнопки, мікрофонні трубки - ремонт.