* *

 Категорія - Фахівці |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Річковий транспорт'
Інструкція для посади "Капітан порту", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 67. Водний транспорт. Розділ "Річковий транспорт". Станом на 10.05.2005 рік", що затверджен наказом Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот" 15.07.1998 р. N 99. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за професією капітана: для спеціаліста - не менше 3 років, бакалавра - не менше 5 років.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, накази, інструкції та інші керівні документи, що регламентують безпеку плавання, а також місцеві правила плавання; правила перевезення вантажів та пасажирів; Статут з дисципліни працівників річкового транспорту, Статут внутрішнього водного транспорту. Статут служби на суднах річкового флоту; правила Регістру; положення про капітана порту; правила виконання криголамних і лоцманських операцій, організацію рятівних операцій і технічні засоби під час рятування; порядок ведення затвердженої документації; чинні нормативні документи з охорони навколишнього середовища; організацію роботи порту і флоту; економіку, організацію праці та управління; навігаційне та гідрографічне устаткування акваторії порту і прилеглих вод; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід у галузі організації роботи порту і флоту; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії; протипожежного захисту; основи трудового законодавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює нагляд за додержанням порядку на суднах, що стоять у порту, забезпечує безаварійну роботу суден і безпеку їх стоянки. Забезпечує контроль за безпекою руху суден і регулювання їх на акваторії порту й підхідних шляхах. Організовує оформлення приходу суден у порту і виходу їх із порту, перевірку стану суден і готовність їх до виходу в рейс. Веде встановлену документацію. Керує роботою лоцманської, сигнальної служб, берегових радіолокаційних станцій, криголамним проведенням суден на підходах до порту і в межах його акваторії, а також операціями з рятування та надання допомоги людям і суднам, що терплять лихо в порту і на підходах до нього. Здійснює контроль за виконанням екіпажами суден правил щодо запобігання забруднення акваторії порту нафтою та нафтопродуктами, за станом і справною дією засобів навігаційного огороджування в порту та на підходах до нього, за утриманням у належному технічному стані гідротехнічних споруд, швартовних і відбійних пристроїв, рейдового устаткування, а також за правильним їх використанням суднами. Вживає заходів щодо підтримки належних глибин у портових водах і на підходах до нього та здійснює контроль за очищенням їх від забруднення нафтою та нафтопродуктами, а також від затоплених речей, які заважають судноплавству. Видає за установленим порядком дозвіл на піднімання затопленого у портових водах майна, а також на виконання в порту будівельних, гідротехнічних та інших робіт. Керує розслідуванням аварій згідно із чинними положеннями. Забезпечує капітанів суден навігаційною і гідрометеорологічною інформацією. Керує підлеглим персоналом.