Категорія - Професіонали |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Річковий транспорт'
Інструкція для посади "Інженер-механік з флоту лінійний", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 67. Водний транспорт. Розділ "Річковий транспорт". Станом на 10.05.2005 рік", що затверджен наказом Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот" 15.07.1998 р. N 99. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст). Стаж роботи за професією механіка на суднах - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, накази, розпорядження, інші керівні методичні та нормативні документи, правила технічної експлуатації флоту; правила і нормативні документи Річкового Регістру; Статут внутрішнього водного транспорту; Статут служби на суднах річкового флоту; Статут про дисципліну працівників річкового транспорту; правила ремонту суден; будову суден, механізмів, устаткування, установлених на суднах; порядок проведення дефектації та визначення обсягів і термінів ремонту суден; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід виконання судноремонту і забезпечення технічної надійності суднових машин та механізмів; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує організацію навігаційного ремонту суден, що перебувають у межах обслуговуваної ділянки. Визначає характер, обсяги технічних несправностей, встановлює терміни їх усунення та у разі потреби направляє судна на судноремонтне підприємство. Оформляє документацію на виконання судноремонтних робіт та інформує про це судновласника. Систематично перевіряє справність, надійність та технічний стан суден, суднових механізмів та пристроїв, установлює необхідність їх ремонту, складає акти огляду, встановлює причину та категорію ремонту і свій висновок записує до суднового журналу. Контролює хід виконання ремонтних робіт, вживає заходів щодо скорочення строків ремонту та простою суден на рейді в очікуванні огляду та направляє на ремонт; здійснює контроль за правильним розподілом навігаційних матеріалів, що знаходяться на складі. У міжнавігаційний період здійснює контроль за ходом, якістю та повнотою ремонту суден на закріпленому за ним судноремонтному підприємстві. Контролює додержання правил та норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту під час виконання ремонтних робіт. У виробничій діяльності використовує передовий вітчизняний та зарубіжний досвід технічного обслуговування суден.