Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Токар судновий 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією токаря 3 розряду на судноремонтному виробництві - не менше 1 року. Підтвердження компетентності згідно з вимогами до професії токаря суднового.

Знає та застосовує у діяльності: правила, способи й методи виконання верстатних робіт в обсязі завдань та обов'язків, за якими підтверджується компетентність; будову й правила експлуатації верстатного устаткування, яке застосовується; правила технічного обслуговування та ремонту суднових технічних засобів; основи слюсарної справи; основи будови судна; призначення й розташування суднових відсіків, приміщень; терміни, визначення команд, які застосовуються на судні; системи аварійно-попереджувальної сигналізації; розташування на судні аварійно-рятувального, протипожежного обладнання, майна, інвентарю та його використання за призначенням; дії під час аварій, пожеж і сигналів тривоги; основні дії щодо запобігання забрудненню моря; англійську мову (морську специфіку) в обсязі, необхідному для розуміння команд і термінів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Стежить за надійною роботою та справним технічним станом верстатів і устаткування механічної майстерні на судні. Забезпечує справний стан інструменту, засобів малої механізації та пристроїв механічної частини. Бере участь у роботах із технічного обслуговування та ремонту суднових технічних засобів, виконує верстатні роботи з токарного оброблення металів, фрезерні, свердлильні, а також слюсарні роботи з ремонту технічних засобів на судні.