Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Моторист рефрижераторних установок 2-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта. Первинна професійна підготовка. Стаж роботи на суднах у складі машинної команди - не менше 2 місяців. Стаж роботи повинен бути пов'язаним із функціями несення ходової машинної вахти під керівництвом кваліфікованого механіка або особи рядового складу більш високої кваліфікації. Підтвердження компетентності згідно з вимогами до професії моториста (машиніста) рефрижераторних установок.

Знає та застосовує у діяльності: основи будови судна; призначення, будову й дію суднових рефрижераторних установок, установок кондиціонування повітря та технічних засобів, що їх обслуговують; інструкції з експлуатації, правила технічного обслуговування й ремонту суднових технічних засобів; процедури несення вахти; термінологію, яку застосовують під час роботи з обслуговування суднових холодильних установок та в машинному відділенні; основи електротехніки та електроустаткування суден; розташування на судні аварійно-рятувального, протипожежного обладнання, майна, інвентарю та його використання за призначенням; дії під час аварій, пожеж та сигналів тривоги; англійську мову (морську специфіку) в обсязі, необхідному для розуміння команд; використання відповідної системи внутрішнього суднового зв'язку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у несенні вахти згідно з судновим розкладом. Обслуговує компресори, насоси, конденсатори, випарники, повітроохолоджувачі, трубопроводи й арматуру суднових рефрижераторних установок і установок кондиціонування повітря під керівництвом машиніста більш високої кваліфікації. Чистить, змащує та заряджає механізми установок. Бере участь у ремонті устаткування, апаратури й трубопроводів суднових рефрижераторних установок і установок кондиціонування повітря. Бере участь у роботах із технічного обслуговування та ремонту суднових технічних засобів за розпорядженням старшого механіка.