Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Механізатор бригади на навантажувально-розвантажувальних роботах 2-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією механізатора (докер-механізатора) комплексної бригади на навантажувально-розвантажувальних роботах 3 класу - не менше 500 годин.

Знає та застосовує у діяльності: призначення, принцип дії і будову застосовуваних підйомно-транспортних, перевантажувальних машин (механізмів), вантажозахоплювальних та інших пристроїв; основні поняття про допуски й посадки; способи визначення причин аварій і передчасного спрацювання деталей машин (механізмів) і пристроїв; правила і способи стропування вантажів, які потребують підвищеної обережності; правила підбору, перевірки справності й використання вантажозахоплювальних пристроїв і такелажу, правила й терміни випробувань, норми їх бракування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує навантаження, вивантаження, перевантаження, переміщення, складання та кріплення всіх видів вантажів у трюмах і на палубах суден, у залізничних вагонах, на автомобілях і складських площах із застосуванням кранів або екскаваторів двох різних груп; кранів або екскаваторів однієї групи в поєднанні з одним із видів підйомно-транспортних машин (механізмів): автонавантажувачами вантажопідйомністю до 10 тон, тягачами (тракторами) і бульдозерами (дизельними тягачами вагонів), тракторними навантажувачами (бульдозерами), контейнерними перевантажувачами, трюмними, вагонними й складськими спеціальними машинами з приводом від двигуна внутрішнього згоряння, портальними пневмоперевантажувачами; автонавантажувач вантажопідйомністю до 10 тон в поєднанні з одним із видів підйомно-транспортних машин (механізмів): тракторними навантажувачами (бульдозерами), автоконтейнеровозами, портовими тягачами із сідельним улаштуванням, трюмними, вагонними й складськими спеціальними машинами з приводом від двигуна внутрішнього згоряння, контейнерними перевантажувачами, тягачами (тракторами) й бульдозерами (дизельними тягачами вагонів); автонавантажувачів вантажопідйомністю понад 10 тон і контейнерних навантажувачів; стакерів, реклаймерів, спеціальних суднонавантажувальних (розвантажувальних) машин; портальних пневмоперевантажувачів, трюмних, вагонних, складських спеціальних машин із приводом від двигуна внутрішнього згоряння, тракторних навантажувачів (бульдозерів) і контейнерних перевантажувачів. Здійснює керування підйомно-транспортними і перевантажувальними машинами (механізмами), що застосовуються. Проводить щозмінне технічне обслуговування машин (механізмів), вантажозахоплювальних та інших пристроїв, бере участь в інших видах технічного обслуговування й ремонту. Усуває несправності, які було виявлено, (якщо не потрібне залучення більш кваліфікованих працівників). Виконує стропування й ув'язування вантажів, які потребують підвищеної обережності.