Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Механізатор бригади на навантажувально-розвантажувальних роботах 1-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією механізатора (докер-механізатора) комплексної бригади на навантажувально-розвантажувальних роботах 2 класу - не менше 500 годин.

Знає та застосовує у діяльності: принцип будови електроустаткування машин (механізмів), що застосовуються; правила ремонту підйомно-транспортних і перевантажувальних машин (механізмів), вантажозахоплювальних та інших пристроїв; технічні умови на випробування, регулювання й приймання вузлів машин і механізмів після ремонту; способи відновлення та зміцнення спрацьованих деталей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує навантаження, вивантаження, перевантаження, переміщення, складання та кріплення всіх видів вантажів у трюмах і на палубах суден, у залізничних вагонах, на автомобілях і складських площах із застосуванням кранів трьох різних груп; кранів двох різних груп і екскаваторів однієї групи; кранів однієї групи й екскаваторів двох різних груп; кранів або екскаваторів двох різних груп у поєднанні з одним із видів підйомно-транспортних машин (механізмів): автонавантажувачами вантажопідйомністю до 10 тон, тягачами (тракторами) і бульдозерами (дизельними тягачами вагонів), тракторними навантажувачами (бульдозерами), контейнерними перевантажувачами, трюмними, вагонними й складськими спеціальними машинами з приводом від двигуна внутрішнього згоряння, портальними пневмоперевантажувачами; кранів або екскаваторів однієї групи й автонавантажувачів різної вантажопідйомності; кранів однієї групи, екскаваторів однієї групи в поєднанні з автонавантажувачами будь-якої вантажопідйомності, або тракторними навантажувачами будь-якої вантажопідйомності, або тракторними навантажувачами (бульдозерами); кранів однієї групи, автонавантажувачів вантажопідйомністю до 10 тон у поєднанні з тракторами, бульдозерами (дизельними тягачами вагонів) або тракторними навантажувачами (бульдозерами); кранів однієї групи, портальних перевантажувачів, трюмних, вагонних, складських спеціальних машин із приводом від двигунів внутрішнього згоряння; кранів або екскаваторів однієї групи, контейнерних перевантажувачів у поєднанні з автонавантажувачами вантажопідйомністю до 10 тон або тракторними навантажувачами (бульдозерами); автонавантажувачів вантажопідйомністю до 10 тон, тракторних навантажувачів (бульдозерів), контейнерних перевантажувачів; автонавантажувачів вантажопідйомністю 10 тон і більше в поєднанні з одним із видів підйомно-транспортних машин (механізмів): тягачами (тракторами) й бульдозерами (дизельними тягачами вагонів), портовими тягачами із сідельним улаштуванням, портальними контейнеровозами, трюмними, вагонними й складськими спеціальними машинами з приводом від двигунів внутрішнього згоряння, контейнерними перевантажувачами, тракторними навантажувачами (бульдозерами); стакерів, реклаймерів, спеціальних судно-навантажувальних (розвантажувальних) машин, тягачів (тракторів), бульдозерів (дизельних тягачів вагонів). Здійснює керування підйомно-транспортними й перевантажувальними машинами (механізмами), що застосовуються. Проводить щозмінне технічне обслуговування машин (механізмів), вантажозахоплювальних та інших пристроїв, бере участь в інших видах їх технічного обслуговування й ремонту. Усуває несправності, які було виявлено (якщо не потрібне залучення більш кваліфікованих працівників). Виконує стропування й ув'язування складних вантажів.