Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Механізатор бригади на навантажувально-розвантажувальних роботах 4-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: призначення, основні знання про будову, граничні норми навантаження застосовуваних підйомно-транспортних, перевантажувальних машин (механізмів) і пристроїв; знання про рухомий склад; найменування вантажів; візуальне визначення ваги вантажу, який переміщується; правила й способи навантаження, вивантаження, перевантаження й стропування вантажів; будову вантажних приміщень; види тари, упаковки й маркування вантажів; допустимі габарити під час навантаження вантажів на відкритий залізничний рухомий склад, автомашини та під час розвантаження вантажів із залізничних вагонів і складанні їх у штабель; розташування складів і місць навантаження й вивантаження вантажів; виробниче завдання й технологічну послідовність виконання операцій на дільниці, яку він обслуговує; правила й порядок дій, пов'язаних із швартуванням суден; правила виконання робіт з технічного обслуговування й ремонту перевантажувальних машин (механізмів); умовні сигнали під час проведення вантажно-розвантажувальних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує навантаження, вивантаження, перевантаження, переміщення, складання та кріплення всіх видів вантажів, окрім великовагових, довгомірних, металоконструкція, контейнерів і ролтрейлерів, у трюмах і на палубах суден, у залізничних вагонах, на автомобілях і складських площах із застосуванням: кранів однієї групи; електронавантажувачів; лебідок (тельферів); транспортерів (конвеєрів, шнеків, норій); трюмних, вагонних, складських та інших спеціалізованих машин з електроприводом; вантажних ліфтів; однієї з машин (механізмів) технологічного обладнання (вібратора, вібророзпушувача, вагоноперекидача, люкопідйомника, магнітного сепаратора, пересипної станції тощо). Здійснює керування підйомно-транспортними і перевантажувальними машинами (механізмами), які застосовуються. Виконує щозмінне технічне обслуговування, бере участь в інших видах технічного обслуговування й ремонту машин (механізмів), технологічної оснастки. Бере участь у перемиканні кранів. Закріплює та вкриває вантажі на складах і транспортних засобах. Вибирає необхідні стропи відповідно до ваги й розміру вантажу, що переміщується, визначає придатність стропів. Встановлює й замінює вантажозахоплювальні пристрої. Переносить щити й трапи. Виконує підкатку (відкатку) вагонів у процесі роботи. Відкриває й закриває люки, борти, двері рухомого складу, прибирає його після проведеного вивантаження вантажу. Виконує роботи, які пов'язано зі швартуванням судна. Проводить стропування та ув'язування вантажів. Бере участь у застропуванні й відстропуванні великовагових і довгомірних вантажів, металоконструкцій, контейнерів, ролтрейлерів під керівництвом докер-механізатора більш високої кваліфікації.