Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Кондитер судновий 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи у сфері громадського харчування - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: види, асортимент і технологію приготування кондитерських виробів середньої складності; основні властивості сировини, матеріалів, напівфабрикатів, які використовуються для виготовлення кондитерських виробів середньої складності; ознаки доброякісності сировини та органолітичні методи її визначення; норми витрат сировини та напівфабрикатів; вимоги до якості кондитерської продукції, види дефектів, способи їх запобігання та усунення; технологію виготовлення начинок, кремів і помадок; способи оздоблення кондитерських виробів кремом, помадкою, шоколадом, марципаном, зацукреними фруктами; технологію нанесення на кондитерські вироби трафаретного малюнку за еталоном в одну фарбу або з нескладним сполученням фарб; порядок користування збірником рецептур борошняних кондитерських виробів; умови, терміни зберігання й реалізації готової кондитерської продукції; призначення, будову й правила експлуатації механічного, теплового, вагомірного й холодильного обладнання, що використовується; англійську мову в межах кваліфікації; особливості роботи суднових ресторанів; основні знання про будову й обладнання суден.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує кондитерські вироби середньої складності для туристів на пасажирських суднах. Готує різноманітні види тіста (пісочне, листкове, дріжджове, прісно-здобне, пряничне, заварне, бісквітне), штампує, формує з нього вироби, відсаджує їх на кондитерські листи. Готує різного виду начинки, креми, помадки. Виробляє штучні кондитерські й хлібобулочні вироби, прості масові торти й вироби з морозива. Оздоблює та прикрашає вироби кремом, помадкою, шоколадом, марципаном, зацукрованими фруктами. Наносить на кондитерські вироби трафаретний малюнок за еталоном в одну фарбу або з нескладним сполученням фарб. Затарює готову кондитерську продукцію.