Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Електрогазозварник судновий 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електрогазозварника суднового 4 розряду - не менше 1 року. Підтвердження компетентності згідно з вимогами до професії електрогазозварника суднового.

Знає та застосовує у діяльності: правила, способи й методи виконання зварювальних та газорізальних робіт в обсязі завдань та обов'язків, за якими підтверджується компетентність; принцип роботи, правила експлуатації та обслуговування зварювального, газорізального й механічного устаткування, які експлуатує; основні властивості сталей, сплавів, електродів, що застосовуються; основи слюсарної справи; основи будови судна; призначення й розташування суднових відсіків, приміщень; терміни означення команд, які застосовуються на судні; правила користування відповідним внутрішнім зв'язком та системами аварійно-попереджувальної сигналізації; розташування на судні аварійно-рятувального, протипожежного обладнання, майна, інвентарю та його використання за призначенням; дії під час аварій, пожеж і сигналів тривоги; основні дії щодо запобігання забрудненню моря; англійську мову (морську специфіку) в обсязі, необхідному для розуміння команд і термінів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує на судні електродугове зварювання вузлів та деталей суднових корпусних конструкцій, суднових трубопроводів 3 класу, суднових механізмів і обладнання у всіх просторових положеннях зварного шва, газове зварювання та різання металів згідно з компетентністю, що підтверджується сертифікатом. Здійснює наплавлення дефектів відповідальних деталей машин, механізмів та конструкцій. Стежить за справним технічним станом зварювального устаткування. Виконує електродугове зварювання суднових котлів та посудин, які працюють під тиском.