Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Доглядач вогнів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: навігаційно-гідрографічні та гідрометеорологічні властивості й навігаційне обладнання району, що обслуговується судном; типи та марки світлооптичної апаратури; правила будови та безпечної експлуатації посудин, що знаходяться під тиском; правила користування вимірювальними приладами; правила розбивки та маркування промірного троса; правила подавання та приймання звукових та зорових сигналів; елементарні знання з електротехніки; правила керування весловим та моторним човном; способи навантаження, розвантаження та вкладання вантажів, що потребують обережності; прийоми виконання слюсарних, теслярських та такелажних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує безперебійну роботу плавучих засобів навігаційного огородження, які обслуговує. Контролює справне горіння вогнів та правильність позиції світлооптичного ліхтаря. Проводить заміну ацетиленових балонів та акумуляторів, електроламп та газосвітильних трубок, що перегоріли. Здійснює догляд за світлооптичною апаратурою. Проводить якісний монтаж, озброєння та встановлення плавучих знаків засобів навігаційного огородження на штатні місця, а також їх своєчасну сезонну заміну й консервування в осінній період. Бере участь у поставленні та зніманні буїв, знаків та інших засобів навігаційного огородження. Вимірює глибини лотом та іншим способом. Стежить за справною роботою вентиляції й утриманням у чистоті приміщень для зберігання ацетиленових балонів та світлооптичної апаратури. Виконує необхідні вантажно-розвантажувальні роботи на березі та на плавзасобах. Забезпечує керування весловим і моторним човном під час перевезення людей.