Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Бармен судновий 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією бармена суднового 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила й форми обслуговування відвідувачів у суднових барах; види сервірування столів; види й правила обслуговування свят, урочистих заходів за замовленнями окремих осіб і груп; особливості харчування, правила етикету й техніку обслуговування іноземних туристів та пасажирів; асортимент, норми виходу, ціни на продукцію та її товарні характеристики; види, рецептури, технологію приготування і відпускання широкого асортименту алкогольних, слабоалкогольних коктейлів, напоїв, холодних та гарячих страв і закусок; основні характеристики напоїв згідно з картою вин та їх загальноприйняті умовні позначки; кулінарну характеристику страв і напоїв; відповідність напоїв і страв до меню; правила й порядок подавання страв і напоїв; характеристики тютюнових виробів; способи розміщення й правила викладання продукції на барній стійці та вітрині бару, в холодильних шафах; принцип роботи й правила експлуатації технологічного й холодильного обладнання суднового бару, вагомірних пристроїв, музичної апаратури; правила розрахунку з відвідувачами, курси валют; документацію розрахунку з відвідувачами, правила ведення обліку, складання товарного звіту й здавання грошей; одну з іноземних мов (англійську, німецьку тощо) у межах кваліфікації; особливості роботи суднових барів; основні знання про будову й обладнання суден.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує відвідувачів у суднових барах біля барної стійки й за столиками. Приймає замовлення від відвідувачів, підраховує вартість, здійснює з ними розрахунок, перераховує валюту. Пропонує відвідувачам алкогольні напої (вина, коньяки, лікери), кондитерські вироби, які відповідають вимогам споживчих стандартів. Готує за затвердженими рецептами широкий асортимент алкогольних та слабоалкогольних напоїв: міцних, десертних, ігристих, з фруктами, яйцем, шаруватих коктейлів, крюшонів, пуншів, грогів, глінтвейнів, дейзів тощо. Змішує компоненти напоїв у шейкерах, крюшонницях, збиває їх за допомогою інструментів та механізмів. Виконує розлив у спеціальний посуд алкогольних та слабоалкогольних напоїв. Обслуговує за замовленнями окремих осіб і груп свята: банкети, ювілейні дати, зустрічі, урочисті обіди, вечори відпочинку тощо. Підготовлює зал та сервірує столи для окремих осіб і груп. Приймає напої, продукти, продукцію, перевіряє їх асортимент, кількість та якість. Зберігає їх відповідно до вимог температурного режиму й правил зберігання. Готує різноманітний асортимент холодних та гарячих закусок: сандвічі, канапе, ковбаси, шинку в тісті, фаршировані яйця тощо. Допомагає відвідувачам у виборі напоїв та страв, розставляє їх на столі або подає до каюти. Підбирає вина й винно-горілчані вироби відповідно до замовлених страв. Одержує й здає готівку, столову білизну, посуд, приладдя. Веде поточний облік, складає й здає товарний звіт, приймає та здає зміну. Організовує та проводить розносну торгівлю на палубах та в суднових приміщеннях за розпорядженням директора ресторану. Організовує й керує роботою барменів нижчої кваліфікації.