Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Старший оператор диспетчерської руху флоту", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або професійно-технічна освіта й стаж роботи в сфері морського транспорту - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: положення з диспетчерського керівництва роботою флоту й портів; правила плавання суден; судночасові норми оброблення суден у портах та на причалах клієнтури; правила формування составів та зачалювання суден; форми диспетчерського контролю та обліку; основи інформатики, можливості обчислювальної техніки; правила внутрішнього трудового розпорядку; основи трудового законодавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує розпорядження диспетчера з флоту, доповідає про їх виконання. Стежить за дислокацією суден, формуванням та відправленням составів і веде відповідний оперативний облік. Передає за призначенням рейсові накази та інші письмові та усні розпорядження диспетчера з флоту. Приймає від капітанів суден рапорти про виконання рейсових наказів, заявки на паливо, матеріали, інвентар та передає їх виконавцям. Одержує повідомлення щодо несправностей шляху, які виявлено, та обстановки, а також зведення метеослужб про стан і прогноз погоди, інформує про це вахтових помічників капітанів суден. Оформлює документи на оплату рейдових робіт, що виконуються транзитним флотом. Приймає оперативні донесення з оброблення суден на лінійних пунктах навантажування та розвантажування й прослідування суднами контрольних пунктів та веде відповідний облік.