Категорія - Фахівці |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Фахівець з найму робочої сили для морського флоту", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за професією, пов'язаною з кадровими питаннями в галузі морського транспорту: для спеціаліста - не менше 1 року, бакалавра - не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, накази, розпорядження, положення, інструкції та інші керівні документи, що стосуються роботи з кадрами та працевлаштуванням моряків; порядок оформлення, прийому і звільнення кадрів плавскладу; вимоги міжнародних конвенцій щодо оформлення дипломів, посвідчень моряка, сертифікатів, кваліфікаційних свідоцтв; положення міжнародних конвенцій та резолюцій Міжнародної морської організації (ІМО) про підготовку й дипломування моряків та несення вахти (ПДМНВ) і Міжнародної організації праці (МОП) щодо кваліфікації плавскладу та інших; правила користування комп'ютером; сучасні комп'ютери технології оброблення інформації та системи керування базами даних; англійську мову (морську специфіку); діловодство; основи соціології праці й передовий досвід роботи з кадрами; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи організації праці; основи трудового законодавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює працевлаштування членів екіпажів суден. Відбирає кандидатів з їх числа на вакантні посади, що надаються судноплавними компаніями або фірмами-судновласниками. Перевіряє наявність та чинність дипломів, посвідчень моряка, сертифікатів, кваліфікаційних свідоцтв та інших документів, що підтверджують кваліфікацію плавскладу, необхідну для виконання обов'язків на судні. Проводить анкетування та співбесіди з кандидатами, виявляє рівень кваліфікаційних знань. Стежить за тим, щоб відібрані особи мали рівень освіти та професійний досвід відповідно до вимог судновласника. Складає базу даних кандидатів на вакантні посади та здійснює її своєчасне оновлення. Оформлює індивідуальні контракти між спеціалістами екіпажів суден та судновласниками. Веде діловодство необхідних документів. Вивчає передовий досвід роботи з кадрами.