Категорія - Фахівці |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Інспектор з розслідування аварій суден", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за професією в галузі морського транспорту: для спеціаліста - не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, накази, інструкції та положення про порядок розслідування аварій суден; правила, інструкції та інші керівні документи, що регламентують безпеку мореплавання, ліквідацію наслідків аварій та їх запобігання; нормативні матеріали та міжнародні конвенції щодо запобігання зіткненню суден (МППСС), охорони природного навколишнього середовища та інші; нормативні документи, які регламентують організацію суднової служби; Кодекс торговельного мореплавства України; структуру порту, систему оперативного регулювання судноплавства на підходах до порту; правила виконання лоцманських і криголамних операцій; організацію та правила проведення рятувальних операцій в акваторії порту та прилеглих до порту водах; технічні засоби рятувальної служби; правила коригування, комплектування та зберігання карт та керівництв для плавання на суднах; правила ведення встановленої документації; англійську мову (морську специфіку); основи економіки морського транспорту; організації праці та управління; основи трудового законодавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у роботі комісій із розслідування та розбору аварійних випадків, що сталися із суднами під час плавання або на стоянці. З'ясовує обставини та причини, за яких трапилась аварійна подія, вивчає наслідки аварій та встановлює винних осіб. Встановлює порушення технічної експлуатації судна, правил його завантаження, організації та несення вахтової служби. Готує документи з розбору аварійних випадків згідно з відповідними положеннями та складає висновок, веде аварійно-претензійні справи, бере участь у судовому (арбітражному) розбиранні. Веде облік аварійного діловодства в спеціальній книзі. Розробляє рекомендації та заходи щодо запобігання аваріям суден. Контролює готовність та роботу рятувальних буксирів, плавзасобів, що призначаються для патрулювання в портових водах, для виявлення та ліквідації забруднення акваторії порту. Веде облік та поповнення технічної бібліотеки навігаційними посібниками, картами видання гідрографічного управління. Одержує дані про надходження навігаційних повідомлень і попереджень мореплавцям та перевіряє їх виконання. Контролює облік повідомлень щодо забруднення акваторії порту.