Категорія - Керівники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Начальник портового нагляду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією капітана морського судна - не менше 5 років. Наявність диплома капітана суден валовою місткістю 3000 і більше (або капітана далекого плавання).

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, накази, інструкції, нормативні та інші керівні документи стосовно питань безпеки судноплавства, судноводіння, організації загальносуднової служби; правила, положення міжнародних конвенцій та резолюцій Міжнародної морської організації (ІМО) щодо запобігання забрудненню із суден (МАРПОЛ), охорони життя людини на морі (СОЛАС), запобігання зіткненню суден (МППСС), про вантажну марку тощо; правила й нормативні документи класифікаційних товариств, які здійснюють технічний нагляд за суднами; навігаційну обстановку в порту та на підходах до порту; правила перевезення вантажу, пасажирів; аварійно-рятувальну справу; основи економіки, організації та управління; основи трудового законодавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує службою Інспекції державного портового нагляду морського торговельного порту України. Забезпечує нагляд за дотриманням вимог законодавства й міжнародних договорів України щодо торговельного судноплавства, наказів Держфлотінспекції України, Міністерства транспорту України та вказівок і розпоряджень капітана порту стосовно безпечного морського перевезення пасажирів та вантажів. Контролює або особисто проводить перевірку суднових документів, дипломів і кваліфікаційних свідоцтв (сертифікатів) плавскладу суден, а також облік документів, що містять інформацію про вантаж, із метою його безпечного морського перевезення суднами, які завантажуються в порту. Веде облік та бере участь у розслідуванні в установленому порядку аварійних морських подій та порушень обов'язкових постанов порту та загальних правил морських торговельних портів України за заявами капітанів суден, судновласника або консула держави прапора судна за дорученням капітана порту. Бере участь у розгляді проектів і прийнятті в експлуатацію гідротехнічних споруд порту за дорученням капітана порту. Розробляє доповнення до обов'язкових постанов порту з питань, які належать до його компетенції.